« | Main | »

هفدهم

شب است. از کلاس می زنم بیرون و نرم نرمک می آیم طرف خانه. یکی دو تا نفس عمیق می کشم و بوی شمال تا عمق ریه هایم نفوذ می کند. ماشین هایی که می آیند و می روند را ندیده می گیرم. آنچه می ماند رطوبت و نم شمال است و صدای جیرجیرکی که سکوت را می شکند. ته دلم خوشحالی غل می زند و حس خوبی زیر رگهایم می دود. انگار یک خاطره دور و نزدیک را تجربه می کنم. یاد سکوت می افتم و آرامش. یاد حس زندگی. زنده بودن. بعدش یک کمی دلگیر می شوم. از اینکه زنده بودن را از یاد برده ام. از اینکه بوی شمال را از یاد برده ام. از اینکه آرامش را فراموش کرده ام. از اینکه خودم را در قید و بندی انداخته ام که مرا از هدف زندگی دور می کند. از لذت بردن از زندگی. از حس کردنش.
یادم افتاد از سالهای نه خیلی دور که با خودم عهد کردم خودم را بشکنم و رها کنم. شکستم اما رها نشدم. خودم را نیمه کاره رها کردم. شدم مثل یک ساختمان نیمه تمام که مسکن بی خانمان ها شده. گذاشتم چیزها و کسهای (به فتح ک ) بی ارزش ساکن بنای نیمه تمامم شوند. سال گذشته سال عجیبی بود. از یک طرف به عرش رسیدم و از طرف دیگر به قعر. باز انقدر درگیر مسائل مختلف شدم که لذتها و زیباییهای کوچک زندگی را از یاد برم.
امروز وبلاگم شش سالگیش تمام شد. بهترین سالهای عمرم را همراهش بودم و از این همراهی خوشحالم. از خودم ، گذشته ام ،حالم ، آینده ام و آرزوهایم اینجا گفتم. اینجا تمرین کردم و مشق نوشتم. داستان گفتم. دوست پیدا کردم. عاشق شدم. بزرگ شدم. پوست انداختم. خود - هایم را پیدا کردم. فحش شنیدم. نقد شدم. تحقیر شدم. در یک کلام زندگی کردم.
اینجا جزیی از وجود من است. قسمتی از هویتم. چه بخواهم ، چه نخواهم. به اینجا تعلق خاطر دارم و گاهگاهی که ورقش می زنم یاد خودم می افتم.
روزهای زندگی همینطور می گذرند و من هی تغییر می کنم. دلم می خواهد ما - من و مریم گلی - به تغییر ادامه دهیم تا انجا که حس زنده بودن را دریابیم.

سال اول
سال دوم
سال سوم
سال چهارم
سال پنجم
سال ششم

Comments

All we can hope that one day you became one! Happy birthday Maryamgoli and thanks God you lost one of your reader “ Ali...”
Weirdo

اووووه.... برای خودش عمریه ها. دوستی من و تو هم تقریبن سن و سالش همین قدرا باید باشه. نه؟ یه کمی کمتر.
خوشحالم که تو و این وبلاگ رو شناختم. خیلی زیاد....

"به یاد کارتن دوران بچگی ...یک باغچه سبزیجات با هنرمندی شبت , نعناع , جعفری , پیازچه ها و تربچه ها ...و صد البته مریم گلی همین خواستم یه ابراز وجودی بکنم که من هم وبلاگ دار شدم.البته با کمک احسان که دستش درد نکنه . شکل صفحه هم کار اونه .اگر خوشتون نیومد بگین عوض کنه ."

وقتی اینو خوندم یه لحظه انگاری زیرپام خالی شد!اینقده که سرعت سریع زمان رو حس کردم 6 سال پیش اینو خونده بودم .... به هر حال..
ایشالا که سال هفتم سال مقدسی براتون باشه!مثله همه هفت ها!

مبارکت باشد.

ما هم اینجا روزای خوبی داشتیم .

بهرحال چه بخواهيم و چه نخواهيم " مريم گلي " هم جزير از اين وبلاگستان شده. تاريخ اين وبلاگستان هم با مريم گلی ورق ميخوره و برای خودش اين گلی خانوم كلی معروف و محبوب شده. اميدورام كه يه روزی اين وبلاگت هم همسن و سال خودت يعنی 60 ساله بشه!

پی‌نوشت: راستی مريم خيلی خوب شد كه در رابطه با كلمه " كسها " توضيح دادی و نوشتی ( به فتح ك ) وگرنه در آستانه هفت سالگی‌ت كلی سوء‌تفاهمات ايجاد ميشد!

mobarake sheshsalegi!ya hagh

دخترم بزرگ شده، سال دیگه می ره کلاس اول!

تولد وب‌لاگ‌ات مبارک مریم عزیزم. به امید روزهای خیلی خیلی خوب برای تو عزیزم.

سلام گلی من یه عالمه نوشتم بعدش این کامنت‌دونی‌ت گیر داد که ای‌میل ندادی و همه‌ش پرید!

حالا خلاصه خواسته بودم بگیم که مبارک باشه خیلی و این سال‌ها چه زود گذشت و تو چه دوست خوبی بودی.

------------------------
ata, man namordam ke! hanooz ham hastam :D

آرزو زیاد دارم ... یکی از دست نیافتنی هاش ....
تبرک می گم مریم گلی خانوم ! شما به یکی از آرزوهای دست نیافتنیتون دست پیدا کردین ....
این خیلی مار بزرگیه ! :-)

! خیلی بده که آدم نمی تونه کامنتش رو ادیت کنه ! لطفا زحمت این کارو خودتون بکشید ! :-)

سلام .نمی شناسی ام . اما من همیشه نوشته هایت را دنبال می کنم
امیدوارم سالهای زیاد بنویسی

سلام . مبارکه . فقط میخواستم بگم وب سبز و آموزنده و نازی داری . نظرت درباره معاوضه لینک چیه؟

منم بگم؟
از مهر 85 این جا رو یعنی این جا که نه، بلاگ قبلی رو شناختم! ولی خوب تا مدت ها متوجه اون خطی که زیر کلمه "اینجا " ، تو جمله "آخر سالی اسباب کشی کردم اینجا" بود، نشدم! D:

مبارک باشه و امیدوارم که همیشه ادامه داشته باشه ما هم با اون پیش میریم تنها شما نیستی.
موفق و شاد باشی.

saat 4 e sobhe. khabam nemibord.fekram divunam karde bud. yeho ye chizi umad tu zehnam. goftam laptopo var midaram o miyam webe maryamgoli ro mikhunam! va che kare khubi kardam. tahalasho ke hamaro khundam. hatta hameye linkha. hameye posthaye tavalodat o ... ye joorayee be delam chasbid. ehsase ashnayeeye shadidi kardam bahat. engar az zabune man kheili chiza ro yeki dige neveshte o man daram mikhunameshun. khosham umad. hich vaght tu zendegim kghodrate neveshtan nadashtam o hamishe arezoosho dashtam. kheili ghashang minevisi.ehsas mikonam mishnasamet